Suchá pedikúra

Čo sa skýva pod pojmom suchá pedikúra?

Moderný druh pedikúry, za pomoci pedikérskeho vysoko otáčkového stroja a frézok, s ktorými sa pedikérka dostane naozaj všade.

Čo suchá pedikúra v praxi znamená?

Pedikúra sa vyvíja niekoľko desiatky rokov a je už stálym rituálom ľudí, ktorý pochopili, ako veľmi záleží na zdravých, pekných chodidlách a nechtoch.

Základom tohto druhu ošetrenia je stoj, to sme si už povedali.

Pracuje s vysokými otáčkami a to až do 35.000 otáčok za minútu.

Pomáhajú mu frézky rôznych, tvarov, hrúbky a zrnitosti, ktoré slúžia na obrusovanie nechtov a zhrubnutej kože. Dostanú sa do takých ťažko dostupných a znečistených miest, ktoré by ste ručne ťažko dolovali. Frézy prechádzajú sterilizáciou pri vysokej teplote, aby sa zbavili baktérii, nečistôt a pripravené na ďaľšiu prácu. Stroj je naviac, vysoko hygienický, pretože všetko, čo vyberie, si aj zoberie. Úžasné však? Má totiž zabudovanú odsávačku, ktorá odsáva všetky odobrané časti kože a nechtov. Čo je veľmi hygienické a praktické pri práci, pretože nečistoty a prach nedýchame, nevíri sa v priestore a nič nepadá na zem. Všetok biologický odpad je v zbernom vrecku vo vnútri stroja. Podľa potreby sa dajú nastaviť otáčky a sila odsávania. Upozorní aj na výmenu zberného vrecka.

Tým je zaručená hygiena prostredia, komfort klienta a pedikéra.

A to je veľmi dôležité.

Ďaľšie články