ProntoMan®

Než si povieme o prípravku ProntoMan® vysvetlime si základy dezinfekcie. V pedikúre a podológii je dezinfekcia chodidiel jednou zo základných podmienok pri správnom postupe ošetrovania nôh. Popri vedomostiach o problémoch kože a nechtov sú dobré znalosti o najnovších antisepticky pôsobiacich produktoch veľmi potrebné a správny profesionál sa ich snaží neustále vyhľadávať. Ku podologickej liečbe už neodmysliteľne patria produkty obsahujúce polyhexanid.
…správna voľba pre naše nohy!

Tieto sú už dlhé roky odporúčané odbornými grémiami ako prostriedok prvej voľby pre ošetrovanie rán, ochranu kože, protimykotické účinky, ako aj na dekontamináciu zlatého stafykoloka (MRSA – Meticlín Rezistentný Staphylococcus Aureus). Dôvodom je ich výborná znášanlivosť s pokožkou, dermatologická nezávadnosť a pôsobenie širokého spektra účinných látok.

ProntoMan® ponúka súčasne tri formy pôsobenia:

dekontamináciu, fyziologickú keratolýzu a ochranu kože.
ProntoMan®Spray sa v prvom rade používa na dekontamináciu pokožky a zároveň veľmi účinne zmäkčuje odumreté vrstvy zrohovatelej kože. Postihnuté plochy zrohovatelej pokožky a mozoly zmenia farbu – sú belšie ako zdravá koža. Plochy, ktoré treba odstrániť zľahka vystúpia smerom von bez toho, aby uvolnili okolitú zdravú pokožku. Pre dekontamináciu pred ošetrovaním spadajú do úvahy všetky nohy Vašich pacientov a zákazníkov. Obzvlášť z toho profitujú pacienti s „kritickou“ kožou ako sú napríklad diabetici, alergici, psoriatici a hlavne pacienti s mykózami. Bežne dostupné dezinfekcie na alkoholovej báze môžu v niektorých citlivých prípadoch dráždiť pokožku a páliť.

 

V prípade mykózy riešia ProntoMan® produkty pri ošetrovaní kože a nechtov hneď dva problémy:

1. atraumatické zmäkčenie zrohovatelej kože pri mykotických nechtoch
2. poskytujú ochranu doteraz nepostihnutým plochám.
Preto tieto produkty odporúčame po vhodnom poučení aj na domáce použitie a môžu byť používané bez negatívnych vplyvov dlhšiu dobu.
Ďalšie plus: pri hyperkeratózach, pri zarastených nechtoch, pri otlakoch, pri mozoľoch – (ktoré inklinujú k zápalom a ku krvácaniu), sa dá pomocou tohto produktu dosiahnuť dobré ošetrenie pred ich odstránením. Keďže je receptúra na dekontamináciu používaná aj pri liečení chronických rán, nevyskytujú sa ani tu žiadne kontraindikácie. Okrem toho ProntoMan® nepáli na otvorených ranách. Tak isto pri mykózach je odstraňovanie jednoduchšie, pretože sa ľahšie uvoľňujú nepekné a z časti aj bolestivé zrohovatenia. Produkt zabraňuje vstupu choroboplodných zárodkov do možných vstupných plôch.

“Class aptent taciti sociosqu ad litora per conubia nostra, per inceptos himenaeos .Aenean non turpis vitae ligula tristique sagitt isras varius erat pulvinar eros pretium”

V prípade plesňovej infekcie je kombinácia: ideálnym doplnkom voči jej odstráneniu. Produkty poskytujú dlhodobú antymykotickú a antimikrobiálnu ochranu. Nevykazujú žiadne cytotoxické, dráždivé, iritačné alebo senzibilizačné vlastnosti. ProntoMan® Gel zároveň slúži ako dobrá prevencia pred nakazením a rozšírením plesňových ochorení nechtov a nôh. Používa sa na proti infekčné preventívne ošetrenie a ochranu pred mykotickými pôvodcami. Ochranný film, ktorý ostáva na pokožke a nechtoch bezpečne bráni vniknutiu choroboplodných zárodkov a baktérií a zabraňuje rozširovaniu plesňových ochorení. Taktiež je vhodný na použitie pri brázdových tamponádach a šponách, podľa odporúčaní Vášho pedikéra.
Záver: produkty radu ProntoMan® by nemali chýbať pri práci pedikéra a podológa pri starostlivosti o zdravé nohy svojich zákazníkov. Sú však vhodné aj na domáce použitie po správnom poučení u Vášho pedikéra, ktorý najvhodnejším spôsobom určí správnu voľbu a mieru použitia toho ktorého produktu pri ošetrení, liečbe, alebo len pri bežnej prevencii Vašich nôh.

Ďaľšie články